NOVINKY
Je to vizitka nás všetkých, v akom stave sú naše rieky
Dvadsiaty druhý marec je Svetový deň vody. Naše pozvanie na rozhovor prijala Martina Paulíková, ekologička a dlhoročná enviroaktivistka, ktorá v spolupráci s WWF (World Wildlife Fund) bojuje za ochranu riek na Slovensku. Je dobrovoľníčkou Združenia Slatinka, ktoré je súčasťou neformálnej iniciatívy Za živé rieky. Porozprávame sa nielen o stave vodných tokov na Slovensku, ale aj o jej osobnom boji za záchranu údolia rieky Slatinka, za čo získala ocenenie Biela vrana.
ENVI - PAK je partnerom BSK pre enviro témy
Krst publikácie Enviroprogramy pre základné a stredné školy bola dnes peknou udalosťou eko nadšencov, ku ktorým sa hlásime.
Viete, ako správne triediť obaly od čipsov? Takmer všetky obaly zo zemiakových lupienkov patria do zberných nádob na plasty
Sú považované za nepriateľa zdravého stravovania a štíhlej línie, občas im však nevieme odolať. Obľúbené zemiakové lupienky, na ktorých si radi pochutnajú aj mnohí Slováci či Slovenky, majú dnes svoj sviatok – 14. marec je považovaný za Medzinárodný deň čipsov. A hoci väčšina obalov, do ktorých sa čipsy balia, sú z plastov, stále ich nevieme správne triediť. Z prieskumu OZV ENVI - PAK vyplýva, že plastové obaly zo slaných pochutín triedi len necelá polovica ľudí (47 %).
Mäsožravé rastliny nájdete v rašeliniskách na Orave alebo v Západných Tatrách
Druhý február je Svetovým dňom mokradí a ja som si pri tejto príležitosti pozvala pani Viktóriu Miklósovú z Ústavu krajinnej ekológie SAV. Mokrade dnes patria k najohrozenejším ekosystémom na zemi a ich plocha sa neustále zmenšuje. Zároveň však plnia veľmi dôležitú funkciu, zadržiavajú vodu, zachytávajú uhlík a skleníkové plyny. Spoločne sa dnes porozprávame o jedinečnosti týchto území, o význame mokradí pre biodiverzitu aj pre človeka, ako aj o živočíchoch, ktoré v mokradiach žijú.
ENVI-PAK pre
Firmy
Poskytujeme odborné služby v odpadovom hospodárstve.
Rozšírená zodpovednosť výrobcov ukladá výrobcom povinnosť postarať sa o svoje výrobky počas ich celého životného cyklu, teda aj vtedy, keď sa stanú odpadom. Túto povinnosť majú všetci výrobcovia obalov a neobalových výrobkov. Výrobcovia majú viacero povinností, ktoré musia plniť podľa zákona o odpadoch. Zákon umožňuje každému výrobcovi plniť povinnosti prostredníctvom tzv. OZV (organizácia zodpovednosti výrobcov, kedysi oprávnená organizácia)
Pre výrobcov zabezpečujeme zber, zhodnocovanie a recykláciu odpadov z obalov,
zhodnocovanie odpadov z neobalových výrobkov,
výpočet trhového a zberového podielu,...
Spoločnosti, s ktorými spolupracujeme
TESCO STORES SR, a.s.
Zisti viac
Orange Slovensko
Zisti viac
ENVI-PAK pre
Obce
Zabezpečujeme triedený zber komunálnych odpadov.
Naše služby pre OBCE
Plne financujeme triedený zber v obciach a mestách na Slovensku podľa zákona o odpadoch.
Zachovávame dobre zabehnuté systémy triedeného zberu v obciach a mestách a zefektívňujeme ich fungovanie.
Vzdelávame a motivujeme občanov v oblasti ochrany životného prostredia a správneho triedenia odpadu.
Obce, s ktorými spolupracujeme
Sereď
Zisti viac
Slovenská Ľupča
Zisti viac
O spoločnosti
ENVI-PAK
Organizácia zodpovednosti výrobcov – OZV
Sme spoločnosťou otvorenou pre všetky subjekty, ktoré sa podieľajú na materiálovom toku odpadov. Našou prioritou je neustále zefektívňovať systém triedeného zberu, zhodnocovania a recyklácie a optimalizovať jeho nákladovosť. Fungujeme na princípe spolupráce všetkých subjektov podieľajúcich sa na toku odpadov:
od osôb uvádzajúcich na trh alebo do obehu obaly a neobalové výrobky,
cez obce a mestá, ktoré sú zodpovedné za zavedenie triedeného zberu na svojom území,
zberové spoločnosti, ktoré zabezpečujú zber a dotriedenie odpadov,
až po spracovateľov odpadov, ktorí z vytriedených druhotných surovín vyrábajú svoje výrobky.
Prečo si vybrať OZV ENVI-PAK
  • Mnohoročné odborné skúsenosti – sme najstaršou oprávnenou organizáciou (teraz už organizáciou zodpovednosti výrobcov - OZV) na Slovensku.
  • Garantujeme vysoký štandard služieb a efektívne plnenie povinností všetkým našim klientom.
  • Boli sme opakovane úspešne kontrolovaní Slovenskou inšpekciou životného prostredia SR.
  • Disponujeme medzinárodnou majetkovou účasťou, medzinárodným odborným know-how a sme zapojení do celoeurópskeho systému PRO EUROPE.
  • Poskytujeme právo na používanie ochrannej známky ZELENÝ BOD na území Slovenskej republiky.
  • Kvalita našich vnútorných procesov bola certifikovaná integrovaným systémom manažérskej kvality podľa normy ISO 9001:2015 (systém manažérstva kvality), ISO 14001:2015 (systém environmentálneho manažérstva) a ISO/IEC 27001:2013 (systém manažérstva informačnej bezpečnosti).
  • Zaviedli sme jednoduchú elektronickú spoluprácu – výkazy a žiadosti pohodlne vyplníte prostredníctvom našej web stránky.
  • Poradíme v oblasti odpadového hospodárstva, pravidelne organizujeme odborné semináre, a ponúkame súčinnosť pri vypracovaní projektov a riešení praktických problémov.
  • V roku 2013 sme spoločne so 17 organizáciami vo svete založili združenie EXPRA, ktorého cieľom je skvalitňovanie procesov napĺňajúcich správne uplatňovanie princípu rozšírenej zodpovednosti výrobcov.
  • Prinášame na Slovensko medzinárodný projekt Zodpovedná spoločnosť podporujúci zodpovedný prístup k ochrane životného prostredia.
Zisti viac
Dôležité udalosti
KRUŽKY
Legislatíva
Právne predpisy upravujúce oblasť obalov, odpadov z obalov a odpadov v SR a EÚ
Vzdelávacie materiály
Jednou z našich priorít je vzdelávanie. V tejto časti sme preto sústredili materiály, určené najmä na environmentálnu výchovu detí a mládeže, ktoré sú rozdelené do štyroch častí. Rýchlo a s prehľadom si tak pedagógovia alebo vychovávatelia môžu vybrať presne to, čo práve pri vzdelávaní potrebujú. Či už sú to všeobecné informácie o triedení, rôzne zaujímavosti, praktické úlohy alebo kreatívne zadania, ktoré nekladú medze fantázii. Neváhajte si tieto materiály stiahnuť a naplno ich využívať. Ak sa rozhodnete vzdelávať online, stačí si rozkliknúť jednotlivé odkazy v našom online vzdelávaní. Veríme, že spoločne tak pomôžeme zlepšiť environmentálnu výchovu detí. Samozrejme, ďalšie veci na stiahnutie, ktoré sú vhodné pre verejnosť alebo obce (ako plagáty či letáky), nájdete v časti Materiály na stiahnutie.

Galvaniho 15/A
821 04 Bratislava 2
Slovensko
tel.: 02 333 227 10
e-mail:
envipak@envipak.sk
IČO: 35858010
IČ DPH: SK 2020264290
DIČ: 202 026 4290
Spoločnosť zapísaná v Obch.registri Okr.súdu BA I, odd.: Sa, vl.č.3128/B
Bankové spojenie: VÚB banka: SK20 0200 0000 0037 3883 6457, SWIFT/BIC: SUBASKBX; Tatra banka: SK16 1100 0000 0026 2376 8445 , SWIFT/BIC: TATRSKBX
Pre obce:
tel.: 02 333 227 31
obce@envipak.sk
Pre výrobcov:
tel.: 02 333 227 22
fax: 02 335 200 09
customer@envipak.sk
Pre médiá:
tel.: 02 333 227 51
pr@envipak.sk

Pre legislatívne otázky:
tel.: 02 333 227 60
consulting@envipak.sk
Pre finančné otázky:
tel.: 02 333 227 41
faktura@envipak.sk