NOVINKY
Aj my sme boli súčasťou podujatia Naše Mesto
OZV ENVI - PAK nechýbal na 18. ročníku najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia v strednej Európe. Do projektu Naše Mesto sa v piatok (7. júna) okrem nás zapojilo ďalších vyše 200 firiem a vďaka tomu sa vo viac ako 40 mestách a obciach Slovenska maľovalo, upratovalo, čistilo a jednoducho pomáhalo. My sme sa vybrali čistiť brehy Malého Dunaja v bratislavskej Vrakuni.
Zisti viac
ENVI - PAK diskutoval o ESG na prvom biznisovom festivale na Slovensku
Viac ako 100 rečníkov, štyri pódiá a takmer 3000 ľudí, ktorých zaujímajú témy z biznisu. Overený medzinárodný koncept, spájajúci biznis a festivalovú atmosféru, zavítal v závere mája prvý raz aj na Slovensko, na bratislavský Tyršák. Súčasťou festivalu sme boli aj my z OZV ENVI - PAK. Generálna riaditeľka Hana Nováková, ako zástupca výrobcov obalov a neobalov z rôznorodých oblastí, sa v diskusii s odborníkmi bližšie pozrela na tému ESG (Environmental, Social and Corporate Governance).
Zisti viac
H.Nováková: Ľudia pri triedení dajú viac na intuíciu ako na označenie obalov
Produkcia komunálneho odpadu klesla v ostatnom medziročnom porovnaní o 20 kíl na osobu. Takisto kontinuálne klesá množstvo odpadu, ktoré končí na skládkach. Generálna riaditeľka OZV ENVI - PAK Hana Nováková sa s nami rozprávala o situácii s triedením odpadu na Slovensku. O tom, akým smerom sa triedenie vyvíja a aj o tom, aké novinky a zmeny nás v najbližšom období čakajú.
Zisti viac
Prekvapenie pre našich najmenších
Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme pripravili súťaž na našich sociálnych sieťach.
Zisti viac
Sumárna evidencia odpadov za 1. štvrťrok 2024
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK, a.s. zverejňuje evidenciu celého množstva oddelene vyzbieranej zložky komunálnych odpadov a množstva vykúpených odpadov za 1. kalendárny štvrťrok 2024.
Zisti viac
Lásku prejavme mamám aj planéte. Nezabúdajme vytriediť aj odpad z darčekov ku Dňu matiek
Druhá májová nedeľa je každoročne výnimočným dňom pre všetky mamy. Práve tento deň je jedným z tých, kedy sa snažíme urobiť im radosť o čosi viac, napríklad aj malým darčekom. V OZV ENVI - PAK preto pripomíname, že aj obaly z týchto milých pozorností treba správne vytriediť.
Zisti viac
Praha bude hostiť prvé Európske obalové sympózium
Záver júna sa v Prahe ponesie v znamení obalov. Najnovšie zmeny v obalovej legislatíve, nové požiadavky na recykláciu, znižovanie plastového odpadu, udržateľnosť obalov, ale aj pohľad na rôzne inovácie, ktoré sú potrebné k minimalizácii vplyvu obalových materiálov na životné prostredie. O tom všetkom budú hovoriť odborníci na Európskom obalovom sympóziu (European Packaging Symposium), ktoré sa uskutoční vo štvrtok 27. júna 2024 v Prahe.
Zisti viac
OZV ENVI - PAK sa pridala k iniciatíve #bezhejtu
Slušná a konštruktívna diskusia by mala byť samozrejmosťou. Nielen v reálnom živote, ale aj v online priestore. Práve preto vznikla iniciatíva #bezhejtu, ku ktorej sme sa pridali aj my v OZV ENVI - PAK. Firmy, mestá, médiá aj neziskové organizácie sa prostredníctvom tejto iniciatívy snažia spoločne zaistiť bezpečný online priestor pre konštruktívnu diskusiu, do ktorej sa nemusíte báť zapojiť.
Zisti viac
Európsky parlament formálne prijal predbežnú dohodu o PPWR
Nariadene Európskeho parlamentu a Rady o obaloch a odpade z obalov, o zmene nariadenia (EÚ) 2019/1020 a smernice (EÚ) 2019/904 a o zrušení smernice 94/62/ES, ktorého cieľom je riešiť neustále rastúci objem odpadu, harmonizovať pravidlá vnútorného trhu a podporiť obehové hospodárstvo, bolo schválené 476 hlasmi. Proti hlasovalo 129 poslancov a 24 sa zdržalo hlasovania. Pred nadobudnutím platnosti dohody ju musí formálne schváliť aj Rada.
Zisti viac
Ukážte, ako pomáhate našej planéte a vyhrajte sklenenú fľašu!
Chodievate zbierať odpadky vo svojom okolí? Sadíte stromy? Jazdíte do školy alebo do práce na bicykli? Beriete si do obchodu vlastnú tašku? Nosíte oblečenie z druhej ruky?
Zisti viac