Bažant POHODU neobišiel ani prezident Andrej Kiska
Pre Bažant Pohoda osemnásty, pre ENVI-PAK ôsmy ročník hudobného festivalu je od nedele 13

Pre Bažant Pohoda osemnásty, pre ENVI-PAK ôsmy ročník hudobného festivalu je od nedele 13. júla minulosťou. Ostávajú len príjemné spomienky na zaujímavé hudobné projekty, výbornú organizáciu, jedinečnú atmosféru, skvelé festivalové publikum, ale aj čistotu festivalu.

pohoda_2014_10 pohoda_2014_2


ENVI-PAK prvýkrát s partnerom BCME BevCan East pripravil podujatie, ktoré pritiahlo pozornosť svojou interaktívnosťou. Okrem stavby hradu z prázdnych plechoviek, sa mohli návštevníci nášho stánku zapojiť do workshopu a vlastnoručne si vytvoriť darček taktiež z plechoviek pre seba alebo priateľa, prípadne si zatancovať s pouličnými tanečníkmi s plechovkami.

pohoda_2014_8 pohoda_2014_7

Noví majitelia  EKO kolobežiek (vyrobených tiež z hliníka ako plechovky) sú už známi a ich mená nájdete na facebooku ZELENÝ BOD. Z celkového počtu viac ako 700 zapojených návštevníkov sme vylosovali dvoch, jedného s najlepších odhadom počtu plechoviek, z ktorých bol postavený hrad a druhého vylosovaného zo všetkých odovzdaných hlasovacích lístkov.


pohoda_2014_6 pohoda_2014_5

Keďže sa vďaka festivalovej novinke - vratným pohárom – znížilo množstvo najmä plastového odpadu, bol tento ročník doposiaľ najčistejší. Veríme, že si to všimli aj pán prezident Andrej Kiska, primátor Trenčína Richard Rybníček či známy slovenský sociológ a prognostik Fedor Gál, ktorí festival navštívili a prešli aj okolo nášho stánku.

Pre Michala (31 rokov) z Trenčína, ktorý je už 4 roky v bdelej kóme po zásahu elektrickým prúdom sme v našom stánku vyzbierali takmer 4 kg plastových vrchnákov, ktorými prispejeme v rámci globálnej festivalovej zbierky k financovaniu jeho liečebnej terapie v Piešťanských kúpeľoch.


kiska_2 pohoda_2014_4

Vďaka našim promotérom v zelených tričkách a maskotom ZELENÝ BOD ste si mohli z festivalu odniesť okrem silikónového náramku, značkového pohára ENVI-PAK aj informácie ako správne triediť odpad. Tie sa okrem letákov nachádzali aj na nálepkách na všetkých kontajneroch v meste Bažant POHODY.

Ako sa vyjadrila generálna riaditeľka ENVI-PAK Hana Nováková: „Veríme, že sa nám opäť podarilo splniť náš hlavný cieľ na Bažant Pohode, a to zvýšiť informovanosť mladých ľudí o význame triedenia odpadu a jeho celkového vplyvu na životné prostredie.“

pohoda_2014_poharep_1 pohoda_2014_poharep_2