Na festivale Bažant Pohoda sa vyzbieralo rekordne málo plastového odpadu
Festival Bažant Pohoda sa okrem iných priorít pýši aj tou, že je najčistejším hudobným festivalom a to nielen na Slovensku

Festival Bažant Pohoda sa okrem iných priorít pýši aj tou, že je najčistejším hudobným festivalom a to nielen na Slovensku. Veríme, že aj vďaka spoločnosti ENVI-PAK, ktorá je partnerom festivalu už osem rokov a na každý ročník sa snaží priniesť vlastný zaujímavý program, aby pritiahla návštevníkov festivalu a poučila ich prečo a ako triediť odpad. Novinkou pre ešte čistejší a ešte zelenší festival boli tento rok opakovane použiteľné poháre. ENVI-PAK  mal na časti z nich svoj dizajn, ktorý sa festivalovým hosťom páčil. Opakovane použiteľné poháre priniesli rekordné zníženie vyzbieraného množstva plastového odpadu.

pohoda_2014_1 pohoda_2014_04

Celkovo sa tento rok na festivale vyzbieralo 7,8 ton plastového odpadu, čo je menej o rekordných 14,13 ton oproti minuloročnému množstvu 21,93 ton vyzbieraného plastového odpadu. Papiera sme vyzbierali 3,6 tony, čo je o 2 tony viac oproti roku 2013, kovov 0,48 ton, čo je len o 0,04 tony menej ako pred rokom a skla bolo tento rok vyzbieraného 2,2 tony, oproti predošlému roku ide len o minimálne navýšenie 0,07 ton. Celkovo bolo na festivale vyzbieraných 63,06 ton vytriedeného odpadu, čo je o 5,33 ton menej odpadu oproti roku 2013. Komunálneho odpadu sa vyviezlo 49,98 ton.

 pohoda_2014_2 pohoda_2014_03

Pre Michala (31 rokov) z Trenčína, ktorý je už 4 roky v bdelej kóme po zásahu elektrickým prúdom sme počas festivalových dní vyzbierali takmer 4 kg plastových vrchnákov, ktorými prispejeme v rámci globálnej festivalovej zbierky k financovaniu jeho liečebnej terapie v Piešťanských kúpeľoch.