Zákon o zmene organizácie štátnej správy

Dňa 1. 10. 2013 vstúpil do platnosti zákon č. 180/2013 Z. z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Dňa 1. 10. 2013 vstúpil do platnosti zákon č. 180/2013 Z. z. o organizácii miestnej štátnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V zákone č. 180/2013 Z. z. § 3 ods. 1 a 2 sú uvedené zmeny v sídle obvodných úradov životného prostredia na okresné úrady a obvodných úradov životného prostredia v sídle kraja na okresné úrady v sídle kraja. Pôsobnosť obvodných úradov prešla pod novovzniknuté okresné úrady s názvom odbory starostlivosti o životné prostredie.

Doteraz zasielané Hlásenia o objeme výroby, dovozu, vývozu a reexportu na Recyklačný fond a Obvodné úrady životného prostredia, je potrebné od 1. 10. 2013 zasielať na Recyklačný fond a Okresné úrady – odbory starostlivosti o životné prostredie.

Sídla okresných úradov

Samosprávny kraj Okresný úrad, sídlo
Bratislavský kraj Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec
Trnavský kraj Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica
Trenčiansky kraj Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov
Nitriansky kraj Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce
Žilinský kraj Žilina, Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín
Banskobystrický kraj Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom
Prešovský kraj Prešov, Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou
Košický kraj Košice, Košice-okolie, Gelnica, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov

Okresy v územnom obvode okresného úradu nájdete podrobnejšie vo vyššie uvedenom zákone v prílohe č. 1 a č. 2 pre jednotlivé úseky štátnej správy.

Doplňujúce informácie

Zákon č. 180/2013 Z. z. o organizácii miestnej štátnej správy si môžete prevziať TU.

Budeme radi, ak sa na nás v tejto súvislosti obrátite na telefónnom čísle 02 / 333 227 24 alebo na e-mailovej adrese consulting@envipak.sk.