Deň Zeme môže byť začiatkom vášho nového životného štýlu
Už 52 rokov si práve dnes, 22. apríla, pripomíname Deň Zeme. Vznikol preto, aby sme si my všetci, ktorí chceme žiť v čistom a zdravom prostredí uvedomili, čo všetko škodí nášmu životnému prostrediu a čo môžeme urobiť na jeho zlepšenie.

ENVI - PAK po celých 18 rokov svojej existencie vzdeláva deti, dospelých a inštitúcie, ako správne triediť odpad, ktorý nepatrí do zmesového. Týka sa to plastov, papiera, skla, viacvrstvových kombinovaných materiálov (VKM), kovov, ale aj bio odpadu, olejov či kuchynského odpadu.

Výsledky triedenia odpadov z obalov za posledné roky nás tešia a zároveň povzbudzujú do ďalších edukačných aktivít obyvateľov, aby sme 6. miesto Slovenska v triedení odpadu z obalov v rámci EÚ posunuli ešte vyššie a z našej krajiny spoločne urobili krásne miesto pre život.

Ak ste triediť odpad ešte nezačali alebo presne neviete ako na to, možno vám pomôže seriál rozhovorov v Slovenskom rozhlase s našimi odborníkmi. A práve dnešný deň môže byť pre vás prvý, kedy začnete s dobrým pocitom správne triediť odpad a tým zmeníte aj svoj životný štýl.

Seriál rozhovorov si môžete vypočuť TU.