OZV ENVI-PAK nechýbal na EKOFESTIVALE počas nitrianskeho Agrokomplexu

Aj tento rok bol ENVI-PAK na poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex 2019, ktorá sa konala od 22. do 25. augusta v Nitre. Na 46. ročníku jeho stánok, v ktorom prostredníctvom zaujímavých aktivít vysvetľoval návštevníkom dôležitosť správneho triedenia, navštívilo veľké množstvo ľudí.

Nitrianskeho Agrokomplexu sa zúčastnilo vyše 600 vystavovateľov z 12 krajín na ploche vyše 60 tisíc m2. ENVI-PAK bol počas štyroch dní súčasťou EKOFESTIVALU, kde prebiehala aj tematická výstava ENVIRO. Každý deň sa pri stánku spoločnosti zastavilo množstvo ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí.

Návštevníci už tradične kládli otázky týkajúce sa triedenia, aby sa uistili, či to robia správne. Zároveň chceli vyvrátiť svoje pochybnosti pri triedení a naučiť sa niečo nové.  Pre dospelých mal ENVI - PAK  pripravené propagačné materiály, letáky a taktiež krátky dotazník, prostredníctvom ktorého si mohli zmerať svoju ekologickú stopu. Potešujúcou správou bolo, že sa medzi nimi našlo veľmi veľa EKOSAPIENSOV a aj pár EKOBOHOV, teda tých, ktorí sa naozaj snažia žiť tak, aby našej planéte neubližovali a zanechali ju tu v čo najlepšom stave pre budúce generácie. Samozrejme, našlo sa aj pár jednotlivcov, ktorí v dotazníku nedosiahli najlepšie výsledky a dostali od nás nálepku EKOLENIVEC. Tí odchádzali s povzbudením, že už pri troche snahy to môže byť lepšie a o rok určite skončia s lichotivejším výsledkom.

Pre menších návštevníkov si ENVI - PAK  pripravil zaujímavé hry, ako sú napríklad EKOČLOVEČE alebo veľmi obľúbené EKOPUZLLE a triedenie na magnetickej tabuli. Samozrejme, za dobre zodpovedané otázky, správne vytriedený odpad či rýchle zloženie skladačiek si od nás odniesli odmenu v podobe náramkov, pravítok, maľovaniek či sladkostí.

 

Veľmi milým prekvapením boli najmä tie deti, ktoré sa pochválili, ako doma triedia, ako sa snažia aj kamarátom vysvetliť, aké dôležité je byť zodpovednými za odpad, ktorý vyprodukujeme. Je skvelé, že práve mladá generácia vyrastá s takýmto postojom k životnému prostrediu.